Flag

Vaniļa

Vaniļas ekstrakts
Iedvesma
Vaniļa
Vaniļas ekstrakts

Vai zinājāt, ka vaniļas ekstrakts un vaniļas esence ir viens un tas pats? Mazo pudelīšu, ko parasti atrodam pie cepšanas piederumiem, saturs tiek izmantots dažādos ēdienos visā pasaulē. Bet, vai šīs pudelītes tiešām satur īstās vaniļas ekstraktu? Kādām receptēm ir piemērots vaniļas ekstrakts? Vai vaniļas ekstraktu var pagatavot mājas apstākļos?

Kas ir vaniļas ekstrakts?

Vaniļas ekstrakts tiek iegūts no vaniļas pākstīm. Pateicoties tam, ka vaniļas ekstrakts tiek iegūts no pašām pākstīm, to veido vaniļas dabiskie garšas elementi ļoti augstā koncentrācijā.

Kā izmanto vaniļas ekstraktu?Kā izmanto vaniļas ekstraktu?

Vaniļas ekstrakta galvenā priekšrocība – delikātā vaniļas garša – padara to par ideāli piemērotu dažādu saldumu receptēm, piemēram, tortēm, cepumiem, desertiem un kafijas dzērieniem. Vaniļas ekstrakts ir piemērots arī vaniļas saldējuma pagatavošanai mājās, kā arī to var izmantot ievārījumos, lai tiem piešķirtu vieglu vaniļas garšu. Gatavojat īpašu mērci? Pievienojiet tējkaroti vaniļas ekstrakta, lai uzlabotu garšu.

Kādas ir vaniļas ekstrakta alternatīvas?

Vaniļas ekstrakts pārtikas gatavošanas nozarē tiek uzskatīts par universālu līdzekli, bet to ir iespējams aizstāt ar citiem vaniļas produktiem. Ja vēlaties aizstāt vaniļas ekstraktu ar citiem vaniļas produktiem, pievērsiet īpašu uzmanību tam, kādā daudzumā tos izmantojat.

 

  • Ja izmantojat vaniļas pākstis, tad viena vaniļas pāksts ir pielīdzināma aptuveni 1-2 vaniļas ekstrakta tējkarotēm.
  • Lai aizstātu vaniļas ekstraktu ar vaniļas pulveri, jums būs nepieciešami aptuveni divi grami pulvera, kas ir pielīdzināms divām ekstrakta tējkarotēm.
  • Jums ir vaniļas cukurs? Viena paciņa vaniļas cukura ir pielīdzināma vienai vaniļas ekstrakta tējkarotei.

Vaniļas ekstrakts bez alkohola

Lielākā daļa ražotāju iekļauj alkoholu savos vaniļas ekstraktos, jo alkohols tiek izmantots vaniļas ekstrakta pagatavošanas procesā.

Vaniļas ekstrakta pirkšana un uzglabāšana

Vaniļas ekstrakts ir viens no populārākajiem vaniļas produktiem visā pasaulē, un to var iegādāties jebkurā lielveikalā. Vaniļas ekstrakta pudeles ir jāuzglabā vēsā un tumšā vietā.

Recepte alkoholu nesaturoša vaniļas ekstrakta pagatavošanai mājas apstākļos

Ja dodat priekšroku mājās gatavotiem produktiem, jums noteikti noderēs mūsu vienkāršie un precīzie norādījumi vaniļas ekstrakta pagatavošanai. Noskatieties video, lai uzzinātu vairāk.

Sastāvdaļas aptuveni 50 ml vaniļas ekstrakta:

·         2 vaniļas pākstis

·         50 g cukura

·         100 ml ūdens

Metode:

Sagrieziet vaniļas pāksti gareniski un izņemiet sēklas.

2 Sildiet cukuru pannā uz mazās uguns līdz tas iegūs zeltaini brūnu nokrāsu. Pievienojiet ūdeni, vaniļas sēklas un vaniļas pākstis, un vāriet aptuveni 5-7 minūtes uz lēnas uguns. Pēc tam izņemiet vaniļas pākstis.

Nolejiet vaniļas ekstraktu sterilā tvertnē, aizveriet to un ļaujiet atdzist.

 

Pēc ieliešanas tīrās pudelēs ekstrakts vairākas nedēļas ir jāglabā vēsā un tumšā vietā. Svarīgi! Pagatavojot ekstraktu, vienmēr izmantojiet tīras karotes, lai nepieļautu baktēriju nokļūšanu tajā.

Sekojiet Dr. Oetker