Vaniļa: Fakti

Par garšvielu karalieni dēvētā vaniļa ir viena no pasaulē pieprasītākajām un dārgākajām garšvielām. Ļaujaties smalkajam vaniļas aromātam un uzziniet par vaniļas auga vēsturi. Atklājiet mūsu fantastiskos vaniļas produktus un ēdienu receptes ar gardo vaniļas garšu.

Fakti par vaniļu

Mūsu aizraujošā ceļojumā laikā pa vaniļas pasauli uzzināsim daudz interesantu faktu. Šajā rakstā mēs apkopojām svarīgākos.

Kā pareizi izrunāt “vaniļa”?

Ja vārdnīcā meklēsiet vārdu “vaniļa”, tad redzēsiet, ka to izrunā tieši tāpat kā raksta – ar skaidri dzirdamu “l” vārda vidū [vəˈnɪl.ə]. Vārds vaniļa ir radniecīgs vārdam vanille franču valodā un vārdam vainilla spāņu valodā, kas burtiski tulkojas kā mazā pāksts.

Nosaukums Burbonas [ˈbœːɐ̯bən] vaniļa ir cēlies no Reinjonas salas, kas atrodas Madagaskaras austrumos, ko līdz 1974. gadam sauca par Île de Bourbon, kā rezultātā šo salu vēl šodien dēvē par Burbonas vaniļas pāksts mājām.

Kā garšo vaniļa?

Vaniļai ir mēreni salda garša. Burbonas vaniļas garšu sortimentā ir sastopamas ziedu, koksnes un pat alkohola notis. Vaniļa ir plaši izmantojama virtuvē pateicoties tās sarežģītajam garšas profilam. Šeit ir labāko saldo un pikanto vaniļas recepšu izlase.

Kādā krāsā ir vaniļa?

Vaniļas pākstis un vaniļas sēklas nav dzeltenas kā klasiskais vaniļas saldējums, bet to īstā krāsa ir melna. Melnumi vaniļas produktos liecina par to, ka konkrētajā produktā tika izmantotas vaniļas sēklas vai vaniļas pākstis. Savukārt vaniļas augu ziediem ir spilgti dzeltena krāsa.

Uzziniet vairāk par vaniļas auga izcelsmi un audzēšanu šeit.

Kāpēc vaniļa ir tik dārga?

Aptuvenā vaniļas cena ir 600 eiro pa kilogramu, kas ir ļoti dārgi. Ir vairāki iemesli, kuru dēļ cena pēdējo gadu laikā ir būtiski augusi. Viens no tiem ir augošais pieprasījums pēc dabiskās vaniļas, jo ražotāji un patērētāji aizvien biežāk izvēlas dabiskos produktus, nevis produktus ar mākslīgu vaniļas garšu.

Uzziniet vairāk par plašo vaniļas produktu sortimentu, tai skaitā vaniļas pasta un vaniļas ekstrakts, vaniļas pulveris un vanilīna cukurs, kā arī uzziniet par atšķirībām starp šiem produktiem un atrodiet piemērotāko sev.

Datu izsekošanas piekrišana

Mēs būtu priecīgi, ja Jūs piekristu tam, ka mēs un mūsu partneri izmanto sīkdatnes un līdzīgas izsekošanas tehnoloģijas, lai saprastu, kā tiek izmantota mūsu vietne. Iegūtā informācija mums palīdzēs labāk izprast lietotāja uzvedību, vajadzības un atbilstoši tai pielāgot mūsu mājaslapu. Turklāt mēs un mūsu partneri izmantotu šos datus, lai piedāvātu Jums personalizētus piedāvājumus viņu platformās. Ja Jūs tam piekrītat, klikšķiniet ‘Piekrist’. Lūdzam apskatīt mūsu privātuma politiku, lai iegūtu detalizētu informāciju. Jūs varēsiet jebkurā brīdī mainīt savas domas.

Nepieciešamās funkcijas

Sīkdatnes un līdzīgas izsekošanas tehnoloģijas ir nepieciešamas, lai iespējotu mūsu vietnes pamatfunkcijas. Pamatfunkcijās tiek ietvertas, piemēram, šo iestatījumu saglabāšana. Tā ir strikti noteikta, tāpēc Jūs to nevarēsiet atslēgt.

Vienmēr aktīvs
Analītika un personalizēšana

Papildus mēs vēlētos vairāk uzzināt par to, kā Jūs izmantojat mūsu vietni, lai to optimizētu un padarītu ērtāku izmantošanai. Tāpēc mēs izmantojam sīkdatnes un līdzīgas izskošanas tehnoloģijas, kas apkopo lietotāju uzvedību, un palīdz mums uzlabot un radīt piedāvājumus tieši Jums.

(Re-)Mārketings / Personas datu koplietošana ar trešajām personām.

Lai nodrošinātu un pielāgotu mūsu mārketinga kampaņas atbilstoši Jūsu vajadzībām,  mēs apkopojam informāciju, kā Jūs nonākam mūsu vietnē un kā Jūs mijiedarbojaties ar mūsu reklāmām. Tas mums palīdzētu padarīt reklāmas un saturu vēl labāku un interesantāku Jums. Arī mūsu mārketinga partneri izmantotu šo informāciju saviem mērķiem, piemēram, lai personalizētu Jūsu kontu vai profilu viņu platformā.