Flag

Lieldienas

Rauga mīklu
Iedvesma
Lieldienas
Visi ceļās! Kā pagatavot perfektu rauga mīklu

Rauga mīkla ir viena no tām lietām, kas var izdoties vai neizdoties, vai ne? Nē, nepiekrītam. Protams, tā prasa nelielu praksi, taču, izmantojot šos vienkāršos padomus, ikviens var pagatavot rauga mīklu un tas neprasīs pārāk daudz laika. Viss, kas jums nepieciešams, ir neliela pārliecība un, protams, raugs.

Sausais vai svaigais raugs?

Būtībā nav nozīmes tam, kādu raugu jūs izmantojat - jūs rauga mīklu varat pagatavot ar abiem. Citiem vārdiem sakot, ja jūs spontāni izdomājiet cept bulciņas, bet jums ir tikai „sausais“ raugs, jums nav jāuztraucas, ka ledusskapī nav svaigā rauga. Pirmkārt, ievērojiet instrukcijas, kas norādītas uz iepakojuma. Starp citu, atšķirībā no maizes cepšanas, rauga mīklai parasti nav nepieciešams ieraugs. Ja jūs patiešām vēlaties izmantot svaigo raugu, jūs, protams, varat to darīt un tapsiet atalgots ar gaisīgu klaipu, kas ilgāk paliks svaigs.

Pacietība atmaksājas!

Ja rauga mīklai būtu cilvēciskas īpašības, tā noteikti ietilptu kategorijā “jutīga dvēsele”. Tai nepieciešama uzmanība un tai patīk būt apčubinātai. Tomēr tas ir tā vērts. 

Tas nozīmē ir vēl viens āķis, izmantojiet dažas papildu minūtes mīcīšanai ar rokām. Jo vairāk apčubināsiet rauga mīklu, jo labāk tā vēlāk celsies. Tas ir saistīts ar raugā esošajām sēnītēm, kuras "apēd" miltos esošo cietes cukuru un rada spirtu, garšu un oglekļa dioksīdu.

Mīklas rūgšana un pacelšanās nodrošina vēlamo viendabīgo un smalki porainu struktūru. Bet esiet piesardzīgs - mīklu var arī „pārmīcīt“!

Galvenais ir īstais laiks

Pieaugot rauga mīklai, veidojas burbuļi. Miltos esošo cieti raugs vēl nav pilnībā pārveidojis par cukuru. Kādā brīdī ciete vairs nevarēs noturēt oglekļa dioksīdu un mīkla var sabrukt. Par laimi, lai tas notiktu, mīkla ir jāatstāj diezgan uz ilgu laiku. Lielākā daļa recepšu norāda divus cepšanas posmus, sākot ar ilgāku noteikto laiku - apmēram stundu, līdz mīkla dubultojas. Pēc tam, kad jau ir izveidota forma, piemēram, pīrāgi vai maizītes, mīklai jāatstāj atkal uz dažām minūtēm pacelties.

Rauga mīklai patīk, siltums un ērtības

Būtu ideāli, ja rauga mīklu var atstāt sasilt - tieši tad tā jūtas vislabāk! Tomēr pārliecinieties, ka temperatūra nepārsniedz 40 ° C. Tāpēc būtu labi izvēlēties katlu telpu vai vietu pie radiatora. Rauga mīklu varat ievietot gultā zem segas. Vai tas jau būs par daudz? Vienkāršs risinājums būtu arī krāsns vai ievietot to izlietnē, mīkla pilnībā pacelsies - Vienkārši ielejiet siltu ūdeni izlietnē un ievietojiet bļodu ar rauga mīklu.

Bet ko tad, ja raugs neceļas? Ne viss ir zaudēts!

Protams, var gadīties, ka jūsu rauga mīkla vienkārši nevēlēsies celties. Kā jau tika teikts, viņa ir jūtīga! Varbūt raugam ir vajadzīgs kāds ēdiens - šķipsniņa cukura stiprinās raugu mīklā un liks tam pieaugt (vairāk). Ja jūsu mīkla vispār nepieaug, iespējams, ka tai ir pārāk auksti. Vienkārši noregulējiet temperatūru un izvēlieties siltāku vietu. Pārliecinieties, ka mīkla nav pārāk silta, jo tas to sabojās, un jums tas būs jāsāk vēlreiz no paša sākuma. Ja mīkla ir pārāk stingra, pakāpeniski pievienojiet nedaudz šķidruma. Tomēr vienmēr ievērojiet devīzi “Vislabākās lietas ir tiem, kas gaida!” Neatkarīgi no tā, vai lietojat ūdeni vai pienu, šķidrums jāpievieno lēnām.

Vai ir iespējams sasaldēt rauga mīklu?

Viedokļi atšķiras. Mēs to neiesakām, jo tiek ietekmēta mīklas kvalitāte. Saldēšanas laikā mīkla piesaista ūdeni, un, atkausējot, tā kļūst mitra un taukaina. Turklāt dažās vietās var pat plaisāt. Ja jūs joprojām vēlaties sasaldēt mīklu, tai vajadzētu būt jau formā, kurā jūs to vēlāk cepsiet, piemēram, maizes klaipa formā. Labi iesaiņojiet klaipu, piemēram, saldēšanas maisiņā un ātri sasaldējiet. Pēc tam jūs varat uzglabāt to līdz sešiem mēnešiem. Kad vēlaties izmantot, vienkārši atkausējiet mīklu, uzglabājot to nakti ledusskapī, un, kā ierasts, atstājiet to pacelties siltā vietā. Tad cepiet cepeškrāsnī pēc receptes.

Sena tradīcija

Dažās valstīs rauga maizes ēšana īpašā brīvdienu tradīcija. Piemēram, kristīgajās valstīs ir dažādas Lieldienu maizes variācijas, kas apzīmē Gavēņa beigas. Tās apaļā formā un simbolizē saules spēku un sola auglīgu gadu. Tā iemieso saikni starp cilvēci un Dievu. Maize bieži satur augļus, piemēram, rozīnes (dažreiz to iemērc rumā) un dažādus riekstus.

Rauga mīkla: lūk, kā!

Pietiekami daudz teorijas, laiks praksei! Šī ir vienkārša rauga mīklas pamat-recepte.

Pīnes

Kura pīne ir visskaistākā? Šīs vienkāršās pamācības, kā to izdarīt, palīdzēs ātri izveidot skaistu pīni. Lai gan klasiskajā versijā tiek izmantotas trīs šķipsnas, iespējas ir bezgalīgas! Kāpēc gan neizmēģināt to ar pieciem, varbūt ar deviņiem? Esiet drosmīgi un izmēģiniet - rezultāts būs garšīgs neatkarīgi no tā, kādu dizainu izvēlēsities!

Pīne ar piecām šķipsnām

Picture -

Pīne ar piecām šķipsnām

Mīciet mīklu uz tīras, ar miltiem nokaisītas virsmas un sagrieziet piecās vienādās daļās. Sarullējiet tās piecās, apm. 40 cm garās šķipsnās. Saspiediet visus šķipsnu galus kopā vienā pusē un novietojiet tās tā, lai divi šķipsnas būtu kreisajā pusē, bet trīs - labajā pusē

  • Tad paņemiet šķipsnu no labās malas un novietojiet to starp abām kreisajām šķipsnām. Pēc tam ņemiet kreisāko šķipsnu un novietojiet to starp abām šķipsnām pa labi no tās, kā vidējo.
  • Tagad paņemiet otro šķipsnu no kreisās puses un novietojiet to virs nākamās šķipsnas pa labi.
  • Šķipsnām tagad vajadzētu būt tāpat kā sākuma stāvoklī ar trim šķipsnām labajā pusē un divām šķipsnām kreisajā pusē.

Tad atkal sāciet no sākuma. Atkārtojiet pīšanas procesu (apmēram 4 līdz 5 reizes), līdz šķipsnu gali ir aptuveni līdzeni, pēc tam saspiediet tos kopā.


Piezīme: Pīne veidosies slīpi kreisajā pusē, nedaudz pa diagonāli - tas notiek automātiski.

Uz cepamās pannas, kas izklāta ar cepamo papīru, novieto pīni un atstāj uz 30 minūtēm vēlreiz uzcelties. Pēc tam apslakiet ar olu baltumu, uzberiet šokolādes pilieniem, ja vēlaties, un cep apm. 25-30 min. Uzkarsētā cepeškrāsnī (augšējai un apakšējais režīms: 180 ° C, ar ventilatora palīdzību: 155 ° C).

Pīne ar deviņām šķipsnām

Picture -

Pīne ar deviņām šķipsnām

Mīciet mīklu uz tīras, ar miltiem nokaisītas virsmas un sagrieziet deviņās vienādās daļās.
Sarullējiet tos deviņās apmēram apm. 60 cm garās šķipsnās.  Pēc tam izveidojiet trīs grupas katrā pa trim šķipsnām, lai veidotos trīs klasiskās pīnes. Saspiediet galus kopā vienā pusē un pēc tam pārmaiņus novietojiet labo ārējo šķipsnu virs šķipsnas vidū. Tad ņem ārējo kreiso šķipsnu un novieto to pāri šķipsnai pa vidu. Un tā tālāk.

Kad visas pīnes ir pabeigtas, sapin tās kopā, lai veidotu klasiskās pīnes dizainu. Lai to izdarītu, saspiediet visu trīs pīņu galus kopā un turpina pīt. Atkārtojiet pīšanas procesu (apmēram 3 līdz 4 reizes), līdz šķipsnu gali ir aptuveni līdzeni, pēc tam saspiediet tos kopā.

 

Piezīme: pīne var izskatīties atšķirīgi atkarībā no tā, vai šķipsnas ir pītas no apakšas vai virsas.

 

Uz cepamās pannas, kas izklāta ar cepamo papīru, novieto pīni un atstāj uz 30 minūtēm vēlreiz uzcelties. Pēc tam apslakiet ar olu baltumu un cep apm. 25-30 min. Uzkarsētā cepeškrāsnī (augšējai un apakšējais režīms: 180 ° C, ar ventilatora palīdzību: 155 ° C). 
Kad pīne atdzisusi, dekorē ar cukura glazūru un marcipāna burkāniem.

Mezgls

Picture -

Mezgls

Mīciet mīklu uz tīras, ar miltiem nokaisītas virsmas un sagrieziet četrās vienādās daļās. Sarullējiet tās četrās apm. 50 cm garās šķipsnās. Četras šķipsnas dimanta formā novietojiet šķērsām tā, lai vidū izveidotos mazs kvadrāts. Lai to izdarītu, novietojiet divas šķipsnas šķērsvirzienā uz darba virsmas un divas šķipsnas krusteniski šķērsām pāri abām pārējām šķipsnām. Rezultāts līdzināsies dimantam. No vidus uz labo pusi stiepjas divi pavedieni, divi uz leju, divi uz kreiso pusi un divi uz augšu.


Pēc tam pīšanu sāk ar vienu no šķipsnām, kas novietotas zem citas šķipsnas, piemēram, augšējā labajā pusē. Paņemiet šo šķipsnu un pārceliet to virs blakus esošās apakšējās šķipsnas pulksteņrādītāja virzienā pa apli. Atkārtojiet šo procesu ar visiem šķipsnu pāriem. Kad esat atpakaļ vietā, kur sākāt, atkal sāciet procesu pretēji pulksteņrādītāja virzienam. 
Lai to izdarītu, novietojiet apakšējo labo šķipsnu virs labās augšējās šķipsnas un turpiniet šo kustību pa apli pretēji pulksteņrādītāja virzienam. Atkārtojiet procesu vēlreiz. Darot trešo reizi pretējā virzienā - pulksteņrādītāja virzienā. Šķipsnu galus paslidina zem mezgla un piespiež. Tas radīs kārtīga un vienmērīga izskata mezglu.


Uz cepamās pannas, kas izklāta ar cepamo papīru, novieto mezglu un atstāj uz 30 minūtēm vēlreiz uzcelties. Pēc tam apslakiet ar olu baltumu, uzberiet sasmalcinātus pistāciju riekstus un mandeles un cep apm. 25-30 min. Uzkarsētā cepeškrāsnī (augšējai un apakšējais režīms: 180 ° C, ar ventilatora palīdzību: 155 ° C). 

Sekojiet Dr. Oetker